Vilnius Mini Maker Faire

Kas yra Maker Faire?

Maker-Faire-Logo

Maker Faire – tai renginys, kuriame švenčiamas išradingumas, kūrybiškumas ir maker’ių judėjimas (angl. maker movement). Maker Faire skirtas kūrybai plačiąja prasme – jis apjungia mokslą, technologijas, verslą, meną, amatus ir Pasidaryk-Pats (angl. Do-It-Yourself) iniciatyvas. Tai, kas inspiruoja ir padeda sukurti kažką stebinančio, nematyto ir naudingo.

Maker Faire tikslas – kūrėjus ir visus, besidominčius techninių kūrėjų judėjimu žmones pasidalinti savo darbais, idėjomis ir žiniomis bei skatinti bendras iniciatyvas. Maker Faire – tai vieta, kur randami mokslo ir technologiniai išradimai (nuo 3D spausdintuvų iki dėvimų technologijų, nuo dronų iki robotų), įvairios meno ir amatų formos bei kūrybinės ir pramoginės veiklos.

Maker Faire įvairių paskaitų, dirbtuvių ir demonstracijų metu, vaikai ir suaugusieji įtraukiami į įvairias švietėjiškas ir kūrybines veiklas, kuriose galima išmokti, kaip susikonstruoti išmanų telefoną, atsispausdinti 3D batus ar… kaip sukurti automatizuotus namus.

Pirmą kartą Maker Faire buvo organizuotas 2006 metais San Mateo, Kalifornijoje, praėjus mažiau nei metams nuo pirmojo techninių kūrėjų žurnalo Make: žurnalo atsiradimo. Nuo to laiko Maker Faire renginiuose skirtinguose pasaulio miestuose apsilankė daugiau nei 1.5 milijono žmonių. Vien 2015 -aisiais buvo organizuoti 150 Maker Faire renginiai, o jubiliejinis – dešimtasis Maker Faire Bay Area – pritraukė daugiau nei 1 200 kūrėjų ir 145 000 dalyvių.

World Maker Faire New York per penkerius metus išaugo į renginį, pritraukusį 900+ kūrėjų ir 90 000 dalyvių. Tokie renginiai vyksta Detroite, Kanzase, Atlantoje, Milvaukyje, Orlande, Romoje, Paryžiuje, Hanoveryje, Berlyne, Trodheime, Osle, Niukaslyje, Tokijuje, Singapūre, Taipėje ir dar keliuose šimtuose vietų visame pasaulyje.

Nuotraukos – iš įvarių visame pasaulyje vykstančių Maker Faire renginių.

Apie pasaulinį Maker Faire tinklą