Vilnius Mini Maker Faire

„Mokyklų Fab Lab“ – Giedrius Kavaliauskas

20180222_165738

Mokyklų Fab Lab

Projekto metu atrinktose ugdymo įstaigose bus įrengtos Mini Fab Lab - skaitmenizuotos gamybos technologijų laboratorijos - dirbtuvės, kurios prisijungs pasaulinio Fab Lab tinklo.

Standartinę Mini Fab Lab įrangą sudaro: Elektronikos dirbtuvės, 3D spausdintuvas, ploteris, stalinės kompiuteriu valdomos frezavimo staklės (CNC) ir lazerinė pjaustyklė.

Mini Fab Lab dirbtuvės bus įrengtos bendrai – panaudojant ugdymo įstaigų, rėmėjų ir projektui skirtas Savivaldybės lėšas.

Su  šios įrangos pagalba mokytojams ir mokiniams atsiras galimybės kurti STEAM projektus, kelti mokytojų kvalifikaciją bei pritaikyti inovacijas ir kitose pasaulinio Fab Lab tinklo laboratorijose sukurtus projektus/projektų dizainą, kompiuterinį kodą ir pan. Dirbtuvių erdvė būtų atvira mokiniams po pamokų ir laisvu laiku - su sąlyga, kad nebus naudojamasi įranga be atsakingo asmens priežiūros ar leidimo. Vadovaujantis Fab Lab koncepcija ir principais: projektai, jų laikmenos ir aprašymai bus dokumentuojami ir atviri, tokiu būdu sukuriant pasiekiamą ir laisvą naudoti duomenų bazę kitoms šalies ugdymo įstaigoms, mokytojams ir mokiniams.

20180227_191621