Vilnius Mini Maker Faire

Olab.lt: „Lietuvos išradėjams sumanumo netrūksta“

openlab1

Olab.lt:  „Lietuvos išradėjams sumanumo netrūksta“

VšĮ „Atvira laboratorija“ įsteigtas internetinis forumas technologijų inžinieriams „Open Lab“ (olab.lt) vis giliau įsišaknija Lietuvos maker‘ių erdvėje, skatindamas juos dalintis savo darbais ir sukaupta patirtimi. Plėsdami veiklas, „Open Lab“ kūrėjai ne tik palaiko internetinę dalinimosi platformą, bet ir stiprina savo laboratorijos galimybes, kurioje gimsta drąsios iniciatyvos.

Akivaizdu, norėdami su „Open Lab“spėti koja kojon, turime žengti sparčiu žingsniu. Todėl visiems, besidomintiems šios bendruomenės veikla, skiriame šį įrašą, kuriame atskleidžiama „Open Lab“ atsiradimo istorija, dabarties projektai ir ateities planai.

Narių aktyvumas džiugina

Olab.lt yra atviras internetinis forumas mechanikos, elektronikos, robotikos ir kitų technologijų inžinieriams, mokytojams, mokiniams, studentams ar entuziastams. Jo atsiradimą paskatino  kūrėjų poreikis dalintis savo idėjomis, atradimais, sukurtais darbais ir internetinėje erdvėje rasti bendraminčių, su kuriais būtų galima aptarti iškilusius klausimus, pasikeisti patirtimi ar tiesiog padiskutuoti.

Apsilankius forume, akivaizdu, kad Lietuvoje išradėjams sumanumo ir puikių projektų netrūksta – čia pristatomi ir savo rankomis pagaminti robotai-siurbliai, 3D spausdintuvai, CNC staklės, patobulinti žaislai ir įvairūs edukaciniai projektai. Konstravimas bei išmanių daiktų kūrimas suvienija ir skatina bendrauti įvairaus amžiaus žmones, tėvus, vaikus, mokytojus, mokinius.

Olab.lt įkūrėjai tikisi, kad internetiniai kanalai prisidės prie technologijų plėtros mūsų šalyje. Šiuo metu forume jau prisiregistravę apie 200 narių, daugėja ir sekėjų facebook‘o paskyroje facebook.com/groups/olab.lt. Burti bendruomenę padeda nuolat vykstantys konkursai, kurių metu konstruotojai, programuotojai, maker‘iai, hacker‘iai ir jiems prijaučiantys, pristato savo DIY („pasidaryk pats“) projektus, o laimėtojai gauna rėmėjų makeblock.lt įsteigtus prizus.

Iš interneto žengia į realybę

Dalyvaudami technologijų parodose ir maker‘ių renginiuose „Open Lab“ nariai pajuto poreikį turėti savo dirbtuves, kuriose būtų galima konstruoti, eksperimentuoti, tobulinti savo projektus, pritaikyti ir plėsti žinias. Tai ypač aktualu vaikams, kuriems technologijų pamokos mokyklose darosi per trumpos ir kurie ieško, kur galėtų įgyvendinti savo pašėlusius sumanymus. Todėl jau šią vasarą Kaune bus atidaryta „Open Lab“ laboratorija, kurioje bus galima naudotis CNC bei lazerinio pjovimo staklėmis, lituokliais, kitais įrankiais. Čia vaikai galės mokytis elektronikos ir technologijų: bus organizuojamos dienos stovyklos, konstruojami robotai, išbandomi 3D spausdintuvai. „Gaminsime, ardysime, surinksime, kursime ir tobulėsime kartu,“ – tikisi „Open Lab“ kūrėjai.

LED apšvietimas, šviečiantis fontanas ir „Meškėnomobilis“

„Įdomu ne tik kurti ir gaminti – taip pat smagu ir pasidalinti savo sėkme,“ – teigia „Open Lab“ idėjų iniciatoriai, kurių nuotaikos prieš artėjantį  „Vilnius Mini Maker Faire“  yra labai pakilios. Pasiruošimas vyksta intensyviai: šiemet festivalio lankytojai olab.lt stende galės pamatyti, kaip išradingai ir kartu paprastai pritaikyti LED apšvietimo sprendimus, pasigaminti 3D spausdintuvą ar šviečiantį fontaną. „Open Lab“ ir Alytaus profesinio rengimo centras dirba ir ties „Meškėnomobilio“ projektu: olab.lt laboratorijoje jau gaminamas micro:bit valdiklių pagalba valdomas LED ekranas, kurį „Vilnius Mini Maker Faire“ Micro:hackaton‘o dalyviai galės išbandyti. Vėliau jis bus integruotas į „M-Lab“ autobusiuką „Meškėnomobilį“.

 

Olab.lt

O-Lab facebook paskyra

 

Kvietimas maker'iams

Tapk savanoriu

Pirk lankytojo bilietą

openlab2

Apie pasaulinį Maker Faire tinklą

Vilnius Mini Maker Faire is independently organized and operated under license from Maker Media, Inc.