Vilnius Mini Maker Faire

Paskelbta renginio programa!

MF_global_gallery_28

Paskelbta renginio programa!

Šį šeštadienį, gegužės 28 d., kviečiame visus į Energetikos ir technikos muziejų Vilniuje, kur įvyks pirmasis Vilnius Mini Maker Faire, suburiantis techninius kūrėjus, technologijų entuziastus, kūrėjus, švietėjus, mokslo klubus, inžinierius, menininkus, studentus ir moksleivius.

Maker Faire – tai prieš dešimtmetį San Franciske pradėtas rengti festivalis, kuriame švenčiamas išradingumas, kūrybiškumas ir naujos technologijos. Šiandien “Maker Faire” renginiai organizuojami visame pasaulyje ir suburbia tūkstantines technologinės kūrybos entuziastų auditorijas. Renginys skirtas kūrybai plačiąja prasme – jis apjungia mokslą, technologijas, verslą, meną, amatus ir pasidaryk-pats (angl. Do-It-Yourself) iniciatyvas. Tai, kas inspiruoja ir padeda sukurti kažką stebinančio, nematyto ir naudingo.

“Pirmasis Vilnius Mini Maker Faire yra European Maker Faire dalis. Visoje Europoje per šią savaitę vyks daugiau nei 400 renginių ir mes džiaugiamės, kad esame to dalis bei prisidedame prie technologinės kūrybos skatinimo Lietuvoje,” – pasakojo Vilnius Mini Maker Faire organizatorius Giedrius Kavaliauskas.

Orlando Science Center Maker Faire 2015

Vilnius Mini Maker Faire savo kūryba dalinsis individualūs kūrėjai, švietimo įstaigos (KTU, VGTU ir kitos) bei įvairios kūrėjų organizacijos ar kūrybos erdvės, tarp kurių - Padirbtuvės, Green Garage, Technariumas, Robotikos mokykla, Kaunas Makerspace ir kitos.

Renginio metu taip pat vyks edukacinė programa, kurioje paskaitas skaitys FabLab vadovas Bart Bakker, Aalto universiteto Dizaino fakulteto dėstytojas Andrew Clutterbuck bei “Burning Man” festivalio Suomijos atstovas Anssi Laurila.
Renginio metu taip pat veiks kūrybinės dirbtuvės bei vyks įvairūs muzikiniai pasirodymai.

Apie pasaulinį Maker Faire tinklą