Vilnius Mini Maker Faire

Pirmasis Vilnius Mini Maker Faire – check!

VMMF2016_28

Pirmasis Vilnius Mini Maker Faire  - check!

Gegužės 28 d. įvykęs pirmasis “Vilnius Mini Maker Faire” Energetikos ir technikos muziejuje subūrė daugiau nei 140 techninių kūrėjų, kurie stebino lankytojus įvairiais išradimais ir kūriniais. Šventės metu buvo demonstruojami robotai, 3D spausdinimo galimybės, įvairūs pasidaryk-pats (angl. Do-It-Yourself), meniniai ir technologiniai projektai.

Renginio metu taip pat vyko edukacinė programa, kurios metu paskaitas skaitė FabLab valdybos narys Bart Bakker iš Olandijos, Aalto universiteto Suomijoje atstovai Andrew Clutterbuck ir Anssi Laurila bei lietuvių organizuojamo renginio “No Trolls Allowed” pranešėjai.

“Labai džiaugiamės pirmuoju ir sėkmingai praėjusiu “Vilnius Mini Maker Faire” ir tuo, kad jame apsilankė virš 600-ai žmonių” – kalbėjo renginio organizatorius Giedrius Kavaliauskas. “Lietuvoje yra labai daug išradingų, kūrybingų žmonių, savo asmeninėse dirbtuvėse kuriančių kažką įdomaus ir naudingo. Norėjome sudaryti progą susitikti jiems, mokslo įstaigoms ir verslui, bei pademonstruoti tuos kūrinius, pasidalinti savo patirtimi ir atrasti bendradarbiavimo galimybes.”

“Vilnius Mini Maker Week” tapo “European Maker Week”, kurios metu visoje Europoje vyko daugiau nei 400-ai techninei kūrybai skirtų renginių, dalis.

“Techninių kūrėjų (angl. makers) judėjimas – tai puiki galimybė paskatinti išradingumą ir inovacijas mūsų šalyje ir visame regione,” - kalbėjo renginyje apsilankęs Vilniaus miesto mero patarėjas Povilas Poderskis. “Labai svarbu, kad kiekvienas iš mūsų suprastų, jog visi gali būti kūrėjais ir yra daugybė galimybių pradėti kurti jau dabar - tą įrodė ir šis renginys. Neabejoju, kad jis taps miesto tradicija.”

“Maker Faire” – tai prieš dešimtmetį San Franciske pradėtas rengti festivalis, kuriame švenčiamas išradingumas, kūrybiškumas ir naujos technologijos. Šiandien “Maker Faire” renginiai organizuojami visame pasaulyje ir suburbia tūkstantines technologinės kūrybos entuziastų auditorijas.