Vilnius Mini Maker Faire

Robotas abstrakcionistas hArt arba mėginimas sukurti „vizualios muzikos“ patirtį

hart robotas abstrakcionistas

Robotas abstrakcionistas hArt arba mėginimas sukurti „vizualios muzikos“ patirtį

Noras perteikti sinezteziją – kelių pojūčių atsiradimą vienu metu – gan įprastas tarp menus praktikuojančių žmonių. Vargu, ar kuris nors mūsų nėra matęs bent vieno pasirodymo, kai muzikantas improvizuoja prie pianino, o šalia įsitaisęs dailininkas piešia jo muzikos eskizą. Arba šokėjas kuria šokį. Arba (kam čia smulkintis?) šokėjas šoka, o dailininkas piešia.

Logiškas žingsnis tobulėjant technologijoms – į pasirodymą įtraukti robotą – gali kelti daug bauginančių klausimų apie kultūros vartojimą ar menininkų-genijų stoką, tačiau kol kas palikime juos ateičiai, ir tiesiog susipažinkime su  „hArt“ – robotu, kuris muzikinio pasirodymo metu ant drobės brėžia linijas, linkius, keičia spalvas, t.y.  piešia abstraktų paveikslą, perteikiantį kūrinio atlikimo akimirką.

Robotas juda atsižvelgdamas į sensorių siunčiamą informaciją apie klavišiniu instrumentu atliekamą melodiją ir apie aplinką (karštį, drėgmę, judesius, ryškumą). Rezultatas mažai skiriasi nuo daugumos skaitmeninių dizaino darbų, kur minimalizmas ir abstrakcionizmas tapęs norma.

Tad kol robotas dar pats nedalina atsakymų,  kult.lt puslapiuose svečiuojasi vienas iš jo kūrėjų – ekonomistas ir praktikuojantis pianistas Gianmarco Merlini, kuris šiuo metu intensyviai ruošiasi hArt pristatymui  „Maker Faire Rome“ renginyje, spalio 12-14 dienomis.

JO INTERVIU SKAITYKITE ČIA

Apie pasaulinį Maker Faire tinklą