Vilnius Mini Maker Faire

Zoe Romano supažindins su e-tekstilės inovacijomis ir socialinės įvairovės technologijų sektoriuje svarba

Zoe Romano e-textile wearable tech

Kviestinė VMMF viešnia Zoe Romano supažindins su e-tekstile ir socialinės įvairovės technologijose svarba

Metas pristatyti viena labiausiai laukiamų šių metų Vilnius Mini Maker Faire festivalio dalyvių – Zoe Romano!

Vilniuje Zoe lankysis kaip Hei Makers projekto dalyvė, kurio metu surengs dviejų dienų trukmės paskaitų ir dirbtuvių ciklą Lietuvos aukštųjų mokyklų dėstytojams, o taip pat vaizdžiai pristatys  e-tekstilės inovacijas Vilniaus Mini Maker Faire dalyviams ir paskatins patiems išmėginti išmaniosios tekstilės kūrimo ypatumus.

 

Zoe Romano – amatų aktyvistė, virtualios strategijos kūrėja ir lektorė, kurios interesų sritys – socialinės inovacijos, moterų karjeros technologijų sektoriuje skatinimas, skaitmeninė gamyba ir atviras dizainas. Baigusi filosofijos studijas Milano universitete Zoe keletą metų dirbo technologijų ir virtualios komunikacijos sektoriuje, kur išsiugdė medijų haktivizmo įgūdžius, gilinosi į temas, susijusias su tikslumo siekimu bei materialiu ir nematerialiu darbu kūrybinėse industrijose. Nuo 2013-ųjų iki 2017-ųjų Zoe dirbo Arduino stratege, o 2014-aisiais kartu su bendraminčiais įkūrė WeMake Makerspace, kur šiuo metu praleidžia didžiąją savo laiko dalį kuruodama virtualius socialinių inovacijų projektus. Zoe taip pat yra e-tekstilės ir skaitmeninės fabrikacijos mokymų lektorė, besistengianti savo žinias perteikti skirtinguose, publiką įtraukiančiuose kontekstuose ir formatuose.

Daugiau Zoe darbų rasite https://zoescope.wordpress.com/about/

 

Paskaita: Socialinės įvairovės reikšmė elektronikos ir atviro kodo dizaino projektuose

Tiek meikerių erdvėse (makerspace), tiek skaitmeninės gamybos laboratorijose (fablab) matoma tendencija skatinti bendruomeniškus dizaino projektus, kurie koncentruojasi į bendradarbiavimą tarp srities profesionalų ir visuomenės, kad būtų kuriamos publikai reikšmingos socialinės inovacijas, tuo pat metu ugdant šiuo metu reikalingus techninius ir socialinius įgūdžius. Paskaitos metu Zoe Romano pasidalins savo asmenine patirtimi apmokant tokių projektų dalyvius, kaip į darbus įtraukti įvairialypę auditoriją, pateiks moterų karjeros technologijų sektoriuje skatinimo pavyzdžius bei plačiau pristatys Fabricademy ir eTextiles iniciatyvas.

E-tekstilė: sensorių dirbtuvės

Jei manote, kad elektronika –  tai plastikas ir metalas, pagalvokite dar kartą, nes lygiai taip pat ją gali simbolizuoti tekstilė ir siūlas. Dirbtuvių metu Zoe Romano pakvies susipažinti su tekstilės gaminių programavimu jungiant sensorius su LED šviesomis.

About global Maker Faire

Vilnius Mini Maker Faire is independently organized and operated under license from Maker Media, Inc.